044 337-16-87 067 911-04-50 050 141-13-03

Блог

    

Документация котлов DETEN

Електричний  котел  “Deten”  |  Технічні данні  |   Правила монтажу та експлуатації|  Вимоги безпеки |  Можливі неполадки

 

 

Електричний  котел  “Deten”  -  це  котел  сучасного  опалення.  При  його проектуванні були враховані практично всі недоліки його аналогів. У виготовленні котлів “Deten” ми покладаємося тільки на високоякісні матеріали і комплектуючі. Для  виготовлення  ТЕНів  використовується  суцільнотягнута,  товстостінна, високоякісна нержавіюча трубка з титаном. Корпус котла має невеликі габарити і захищений від корозії гальванічним оцинкуванням  всередині і зовні. Електроніка котла допоможе керувати котлом і насосним обладнанням в економному режимі, також  вона  має  два  ступені  захисту  від  перегріву  котла.  До  управління  котла “Deten”  Ви  завжди  можете  під’єднати  тижневий  програматор  і  керувати температурою  приміщення  в  будь-який  час  доби,  що  дозволить  Вам істотно  заощадити  витрати  на  електроенергію.  Електричні  котли “Deten  6,  9,  12,  15,  18,  24,  30”  мають  можливість  підключення    до  бойлера непрямого нагріву. Це дозволяє в короткий проміжок часу нагріти великий об’єм води  і  тим  самим  позбавить  вас  від  проблем  з  додатковими  нагрівачами  води.

Для того щоб правильно встановити котел, налаштувати його роботу і навчитись ним користуватися, ми настійно рекомендуємо вам прочитати цю інструкцію. Це допоможе вам зробити правильні кроки і позбавить від помилок, котрі можуть виникнути при монтажі, запуску і роботі електрокотла “Deten”. У цій інструкції користування ви знайдете технічні характеристики, принцип дії електричного котла “Deten”, ознайомитесь зі схемами монтажу і правилами встановлення автономного опалення, а також дізнаєтеся як легко і доступно провести профілактичні та ремонтні роботи. Електричні котли “Deten” призначені для опалення житлових будинків, в тому числі вілл, котеджів, садових будиночків, багатоповерхових багатоквартирних будинків, гаражів, бань, приміщень та будівель комунально-побутового, торговельного, громадського, промислового та сільськогосподарського призначення, а також інших споруд у відсутності або неефективності централізованого опалення.

Котли «Deten» відносяться до електричних опалювальних котлів проточного типу і застосовуються тільки в замкнених системах опалення, без відбору гарячої води з системи для побутових, виробничих або будь-яких інших цілей, з примусовою (із застосуванням циркуляційного насоса) циркуляцією теплоносія, з рекомендованим найбільш економічним режимом: температура на вході в котел 40-50 °С, на виході 60-70 °С.

Котли працюють в автоматичному режимі. Режим роботи – тривалий. Нагрів теплоносія здійснюється за допомогою ТЕНу. Температура в примі-щенні контролюється блоком керування котла з під’єднаним до нього терморегулятором.

Для нормальної роботи котла необхідні наступні умови:

• гранична температура приміщення, в якому встановлений котел: від +10° до +40 °С;

• робоча температура повітря: від +10° до +35 °С;

• відносна вологість повітря при +20 °С - не більше 75% і на висота над рівнем моря не більше 1000м;

• навколишнє середовище повинне бути не вибухонебезпечне, не містити агресивних газів і парів, що руйнують метал і ізоляцію, а також виробничого пилу, в кількостях, що руйнують або порушують роботу котла.

Приклад умовного позначення котлів при замовленні та в іншій документації: «Котел електричний Deten – 4,0/220
ТУ У 27.5-3048303950-001:2015».

 

 

Технічні данні

 

 

Електроживлення котла здійснюється від мережі змінного струму частотою 50 Гц напругою 220/380 В ± 10% з глухозаземленою нейтраллю. Кількість теплоносія

в системі не повинно перевищувати 15 літрів на 1 кВт споживаної потужності котла. 

 

ТАБЛИЦА 

harakteristica kotli 

 

 

Комплект поставки

 

 

  1. 1. Электрический котёл в сборе согласно спецификации  - 1 шт.

  2. 2. Блок управления котлом с цифровым терморегулятором – 1 шт.

  3. 3. Термодатчик D18-4 (подача) – 1 шт.

  4. 4. Термодатчик D18-4 (обратка) – 1 шт.

  5. 5. Кабель для подключения блока управления к котлу  - 1 шт.

  6. 6. Руководство по эксплуатации, паспорт – 1 шт.

  7. 7. Упаковка – 1 шт.

 

За погодженням із споживачем комплектність котлів може бути змінена.

Рекомендуємо також придбати до Вашої системи опалення циркуляційний насос, групу безпеки котла, розширювальний бак та тижневий програматор.

 

 

Вимоги безпеки

 

 

Котел повинен бути заземлений при установці в опалювальну систему. Струмопровідні частини котла (клеми) повинні бути захищені. Температура зовнішньої поверхні котлів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи, не повинна перевищувати +85 °С.
Дотримання “ФАЗА-НУЛЬ-ЗЕМЛЯ” - обов’язкове.
При монтажі котла потрібно дотримуватись умов та схем підключення котла видане виробником.
Все устаткування і комунікації повинні бути заземлені від статичної електрики відповідно до ГОСТ 12.1.018.
Різьбові і зварні з’єднання опалювальної системи повинні забезпечувати герметичність системи.
Котли повинні встановлюватися в будівлях відповідних ступенів вогнестійкості згідно ДБН В.1.1-7.
Не допускається попадання води на зовнішні поверхні котла.

До обслуговування котла допускаються особи не молодше 18 років, які вивчили пристрій котла і правила роботи з ним.

 

 

Забороняється:

 

 

• експлуатація котла при відсутності стаціонарного контуру заземлення, що відповідає вимогам ПУЕ та ГОСТ 12.1.030;

• встановлювати котел впритул до стін приміщення, мінімальна відстань до горючих конструкцій повинна бути не менше 150 мм;

• на виході з котла встановлювати крани, вентилі або іншу запірну арматуру;

• експлуатація котла при відсутності води в опалювальній системі;

• експлуатація котла без розширювального бачка;

• експлуатація котла при опорі ізоляції електронагрівачів менше 0,5 МОм;

• експлуатація котла при несправній системі автоматичного регулювання температури в опалювальній системі;

• тримати поблизу працюючого котла легкозаймисті рідини та предмети, а також сушити речі на корпусі котла;

• включати котел у разі замерзання води в ньому або в системі опалення;

• експлуатація котла при механічних пошкодженнях корпусу котла;

• заповнювати опалювальну систему маслом або іншими нафтопродуктами.

 

Правила монтажу та експлуатації

 

 

1.Експлуатація,  а  також  вимоги  техніки  безпеки  при  експлуатації,  повинні виконуватися відповідно до керівництва з експлуатації котлів .

2. При експлуатації котлів слід керуватися вказівками, які приведені в керівництві по експлуатації, а також ПУЕ, ПТЕ, НПАОП 40.1-1.21, НАПБ А.01.001, ГОСТ 12.1.004, ГОСТ 12.3.019, ДБН В.2.5-67. До встановлення у споживача  допускаються котли заводського  виготовлення  при  наявності  «Керівництва  з  експлуатації,  монтажу. Гарантійний талон».

3.Проекти на опалювальні системи, роботи по установці котлів, автоматики, підключення до електромережі (у тому числі заземленню), пуску в експлуатацію, ремонту, огляду стану, випробуванню повинні проводитися організацією (фірмою), що має відповідну ліцензію на їх проведення. При виконанні перерахованих вище робіт, оформлення документації на опалювальні системи, а також при експлуатації повинні дотримуватися вимоги пунктів 1 і 2.

4.Для  підключення  котлів,  встановлення  автоматичного  управління опалювальними  системами,  їх  обслуговування,  у  тому  числі  ремонту,  необхідні фахівці електрики або фахівці відповідної кваліфікації, атестовані і допущені до роботи з електроустановками до 1000 В, що мають групу електробезпеки не нижче

3.Для монтажу, експлуатації та ремонту опалювальних систем необхідні фахівці теплотехніки. Зазначені вище фахівці повинні знати «Правила будови і безпечної експлуатації електричних котлів», керівництво з експлуатації котлів.

5. Безпечне і надійне функціонування котла залежить від його правильного монтажу  та  підключення,  яке  повинне  бути  погоджене  з  енергопостачальною організацією, до електричних мереж якої здійснюється підключення.

6.Електричний котел « Deten» може бути встановлений у опалювальну систему закритого  типу  з  примусовою  циркуляцією  теплоносія  під  тиском  із  закритим розширювальним баком, а також у відкриту опалювальну систему з мінімальною висотою  установки  відкритого  розширювального  бака  щодо  котла  не  менше 2,5 м. При цьому необхідно дотримуватися чистоти трубопроводів, виключаючи попадання  в  їх  порожнини  металевої  стружки  та  інших  сторонніх  включень. Монтаж  проводити  з  обов’язковим  встановленням  фільтра  грубої  очистки.  При установці  чавунних  радіаторів  обов’язкова  установка  фільтра  грубої  очистки  і фільтра-відстійника.

7.Котел  встановлюється  в  опалювальну  систему  вертикально,  при  монтажі котел  повинен  бути  прикріплений  до  стіни  незалежно  від  способу  з’єднання  з опалювальною системою.

Не допускаються наявність запірної арматури між вихідним отвором котла і розширювальним баком.

8.Опалювальна система повинна бути обов’язково заземлена. Опір заземлення повинен  бути  не  більше  4  Ом  (провід  перетином  не  менше  4  -  6  мм2  залежно від  потужності  котла).  Значення  опору  між  заземлювальним  болтом  (гвинтом, шпилькою)  і  кожної  доступної  дотику  металевої  неструмопровідної  частини виробу, що може опинитися під напругою не повинне перевищувати 0,1 Ом.

9.Якість мережевої підживлювальної води котлів повинно відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171.

В  якості  теплоносія  дозволяється  використовувати  дистильовану,  очищену (відфільтровану) воду або низькотемпературну (незамерзаючу при мінус 40  ° С) рідину, що має температуру кипіння не нижче 100  ° С, без механічних домішок і сертифіковану в якості теплоносія для систем опалення. При заповненні системи слід забезпечити відсутність в ній повітряних пустот.

10.Споживач  зобов’язаний  забезпечити  своєчасне  технічне  обслуговування котла, не рідше, ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону).

Всі  відомості  про  проведені  роботи  оформляються  Актом  про  проведені роботи, заносяться в паспорт котла, завіряються печаткою організації та підписом.

автономна система опалення обов’язково повинна містити:

• циркуляційний насос.

• запобіжний клапан (група безпеки котла).

• клапан відведення повітря (група безпеки котла) .

• зливний кран.

 

Рисунок 1 – схема котла гідравлічна.

 

 

 

 

 

Рисунок 2 – схема підключення котла до системи опалення.

 

 

shema podklucheniya deten

1- Электрический котёл Deten; 2- Блок управления электрическим котлом Deten; 3- Группа безопасности котла; 4- Расширительный бак; 5- Радиаторы отопления; 6- Кран подпитки и слива теплоносителя из системы отопления; 7- Фильтр грубой очистки; 8- циркуляционный насос.

 

 

Рисунок 3 – паралельна схема підключення котла до системи опалення.

 

 

shema paralel i avtonom deten

 

1- Электрический котёл Deten; 2- Блок управления электрическим котлом Deten; 3- Группа безопасности котла; 4- Расширительный бак; 5- Радиаторы отопления; 6- Кран подпитки и слива теплоносителя из системы отопления; 7- Фильтр грубой очистки; 8- циркуляционный насос; 9- Обратный клапан;

 

 

Пуско-налагоджувальні роботи

 

 

Після  установки  котла  в  опалювальну  систему  потрібно  заповнити  її теплоносієм,  не  менше  1bar  (1  кг  /  см²)  (для  закритої  системи  опалення). Перевірити  надійність  монтажу  системи  і  відсутність  витоку. Приєднати провід підключення котла до блоку керування,  згідно маркування на проводі і в блоці керування.  Підключити блок керування до електромережі, що відповідає потужності  даного приладу.

Увага!!!  Перед проведенням будь-яких робіт, пов’язаних із зняттям захисного кожуха обов’язково відключити вимикач котла і вимикач на вводі лінії живлення електрокотла.

Вивести з блоку керування  датчик подачі і датчик обратки , приєднати датчики на металеву поверхню виходу і входу в котел. Підключити блок керування котла згідно рисунку  6, 7, 8. Автомат захисту служить для включення і відключення електроживлення  котла,  а  також  є  автоматичним  запобіжним  пристроєм  при струмових  перевантаженнях.  Підключити  циркуляційний  насос.  Перевірити  що запірні крани на систему опалення відкриті і в системі немає повітря . Включити автомат  захисту.  Для  налаштування  температури  достатньо  короткочасно натиснути кнопку «Р» (програмування ). На індикаторі висвітиться напис - (Ob) (установка температури «обратки»). Температура «обратки »- це температура на вході в котел. Температура повітря в приміщенні підбирається цієї температурою. Натисканням на кнопки «▲» або «▼» установку  температури можна змінити. Повторне натискання на кнопку «Р» призводить до появи напису - (гOb) (Гістерезис температури  «обратки»).  Гістерезис  -  це  різниця  між  температурою  установки і  температурою  включення  нагрівача.  Значення  гістерезису  визначає  точність підтримання  температури  нагрівачем.  Величина  гістерезису  обратки  зазвичай лежить  в  межах  2-6  °  С.  Менша  значення  гістерезису  -  дозволяє  домогтися більш  точного  температурного  режиму,  більше  значення  -  знизити  витрати електроенергії.  Подальші  натиску  на  кнопку  «Р»  призводять  до  появи  напису (Po)(установка  температури  подачі).  Температура  «подачі»  -  це  температура  на виході з котла. Дана установка визначає швидкість розігріву системи опалення і температуру радіаторів. натисканням на кнопки «▲» або «▼» уставку температури можна змінити. Наступне натискання на кнопку «Р» призводить до появи написи -  (гPo)  (гістерезис  температури  подачі).  Величина  гістерезису  подачі  зазвичай знаходитися в межах 5-10 ° С. Менше значення гістерезису – дозволяє домогтися більш  швидкого  розігріву  системи  опалення,  більше  значення  -  знизити  знос контактних груп пускової апаратури. У разі відсутності впливу на кнопки протягом 5  с,  регулятор  автоматично  переходить  в  робочий  режим.  У  терморегуляторі передбачена  функція  керування  циркуляційним  насосом.  Так  як  теплоносій  в точці знімання температури остигає швидше, ніж у системі опалення, включення циркуляційного насоса здійснюється на 60 секунд  раніше включення котла, що дозволяє виключити  не раціонально включення нагрівача і тим самим знизити витрату електроенергії.
Відключення  циркуляційного  насоса  здійснюється  на  60  секунд  пізніше після відключення нагрівача, для виключення локальної концентрації нагрівання теплоносія.

 Можливі неполадки, причини та шляхи їх усунення.

 


При  включенні  терморегулятора  ні  індикатор,  ні  світлодіод  не  світяться. Можлива  причина:  відсутня  напруга  живлення.  Необхідно:  переконається  в наявності напруги живлення.
На індикаторі висвітяться три рисочки.
  - Несправність датчика подачі;
  - Несправність датчика обратки.
  - Несправність обох датчиків. 

Можливі причини:
• Неправильне підключення датчика;
• Стався обрив або коротке замикання в ланцюзі датчика;
• Датчик іншого типу;
• Поруч  з  проводом  датчика  присутній  джерело  електромагнітного  поля,  який перешкоджає передачі даних.

Необхідно перевірити:
• Правильність підключення датчиків;
• Місце приєднання датчика до терморегулятора, а також відсутність механічних
• пошкоджень на всій довжині з’єднувального дрота датчика;
• Відсутність джерела електромагнітного поля поруч з проводом датчика.


Якщо монтаж котла і налаштування виконані правильно і згідно даної інструкції, система опалення почне швидко розігріватися.


вмикання і вимикання налаштованого котла на обраний режим роботи повинне відбуватися в автоматичному режимі:

а)  при  досягненні  температури  на  вході  котла  автоматика  повинна відключити  електроживлення  котла.  При  зниженні  температури  включення електроживлення котла повинно відбутися в автоматичному режимі;

б) при досягненні температури на виході 60-70 °С котел повинен відключитися. Його включення повинне відбутися автоматично при зниженні температури. 

Щоб знизити електроспоживання котла і підвищити його економічність слід підключити тижневий програматор температури, і задати параметри температури які ви хотіли б мати в опалювальному приміщенні.

 

 

Робота з тижневим програматором температури.

 

 

Тижневий програматор температури повітря дозволяє домогтися комфортної температури  в  опалювальному  приміщенні.  Застосування  програматора призводить  до  значної  економії  електроенергії  -  50%.  Економія  досягається  в період  Вашого  відсутності  в  приміщенні  за  рахунок  автоматичного    зниження температури  і  в  період    дії  знижених  тарифів  на  електроенергію  (у  випадку застосування багатотарифного лічильника електроенергії).

Застосовуваний  тижневий  програматор  температури  повинен  мати  на виході  групу  контактів  NC  (Нормально  закритий).  У  разі  роботи  з  тижневим програматором температури, в режимі очікування включення нагрівача, модуль контролера BeeRT виводить на індикатор температуру входу нагрівача (обратки). Температура  відображається  в  градусах  Цельсія  з  стоячім  по  переду  символом «0». (Приклад: 025)

  

 

 

Рисунок 5 - схема електрична 220В котлів Deten-3, -4, -5

 

 

 

 

 

 

Рисунок 6  - схема електрична 380В котлів Deten -3,-4,-5,-6, -9, -12, -15

 

 

 

 

 

Рисунок 7  - схема електрична котлів Deten-18, -24, -30

 

Транспортування і зберігання

 

 

Котли транспортують усіма видами критого транспорту відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту за умови захисту їх від забруднення, атмосферних опадів і механічних пошкоджень.

Умови  транспортування  в  частині  впливу  кліматичних  факторів  -  за  групою умов  зберігання  4  (Ж2)  ГОСТ  15150;  умови  транспортування  в  частині  впливу механічних факторів - за групою умов транспортування Л ГОСТ 23216.

Умови  зберігання  котлів  у  частині  впливу  кліматичних  факторів  повинні відповідати  групі  1(Л)  за  ГОСТ  15150.  При  завантаженні,  транспортуванні  і вивантаженні котлів, повинно бути забезпечено їх збереження від пошкоджень.

Зберігати котли необхідно в закритих або інших приміщеннях з природною вентиляцією, де коливання температури і вологість повітря істотно менше, ніж на відкритому повітрі в районах з помірним і холодним кліматом при температурі не вище 45 °С і не нижче мінус 50 °С, відносної вологості не більше 98%.  

   

 

Гарантії виробника

 

Виробник несе гарантію при дотриманні умов експлуатації, зберігання, монтажу та транспортування.

Гарантійний термін експлуатації котлів - 12 місяців з дня продажу.

виробник не несе відповідальності за роботу котлів, якщо:

• схема  опалення  та  електропідключення  не  відповідають  зазначеним  у  цьому керівництві з експлуатації, а також котел придбаний без системи керування та контролю;

• котел має механічні пошкодження;

• котел працював на теплоносіях і температурах, які не відповідають вимогам цієї інструкцій,

• присутні сліди впливу вологи, попадання сторонніх предметів, пилу і бруду (в т.ч. комах) на клемах під захисним кожухом;

• а також в разі удару блискавки, пожежі, затоплення, відсутності вентиляції та інших причин, що знаходяться поза контролем виробника.

Котли електричні “Deten“ виготовляються фірмою “Deten“ і реалізуються через торговельні точки виробника або його регіональних представників . При покупці перевіряйте наявність і правильність заповнення гарантійних документів.

Розглядання  скарг  по  якості  котлів  проводиться  згідно  із  Законом  України «Про захист прав споживачів» та іншими законодавчими документами.