044 337-16-87 067 911-04-50 050 141-13-03

Блог

    

Антифриз — теплоносій для систем опалення, що не боїться холодів

         

 Опалювальна система, наповнена “незамерзайкою” — не примха, а необхідність, якщо зима в регіоні проживання відрізняється вкрай низькими температурами. Антифризи не приносять всередину системи корозійні процеси, при їх використанні не утворюється накип, сольові відкладення. Теплова енергія достатньо рівномірно розподіляється та повноцінно передається від початку (котла) до кінцевого споживача (в приміщення).

 

   Антифризи цінують за стабільність їх фізичних властивостей. Температура затвердіння антифризу — достатньо низька, при цьому речовина переходить до гелеподібного стану, зберігаючи попередній об’єм. Як тільки система прогрівається, антифриз повертається до рідкого станубез усяких наслідків для труб, баку и котла.

 

    В лінійці антифризів, що присутні на ринку (в широкомуйого розумінні) антифризів існує перелік додаткових компонентів — присадок, що слугують для того, щоб у системі не накопичувались нерозчинні відкладення, не створювалися вогнища корозії, якщо прилади та обладнання вже значно зношені. Однак, слід уважно читати умовийвимоги до таких “покращених” складів. Деякі види полімерних матеріалів, а також не дуже дорогі сплави і звичайний метал можуть, навпаки, бути пошкоджені корозією, що має електрохімічну природу, або просто будуть зруйновані при контакті з присадками антифризу.

 

    Розрізняють “опорні точки” низьких температур, на які розраховані незамерзаючі рідини: це -65°С та -30°С. Якщо в наявності тільки самий насичений склад, з порогом замерзання -65°С, то його допустимо розбавити дистильованою водою в пропорції 1:2 (вода:антифриз), і тоді вийде суміш, що здатна працювати при температурах до -30°С. Через п’ять років (п’яти опалювальних сезонів) експлуатації увесь об’єм антифризу з системи зливають та повністю замінюють на новий.

 

Якщо порівнювати антифриз зі звичайною водою як теплоносієм для системи опалення, то ось що вийде:

 

 

~ теплоємність води на 15% вище, вона краще віддає тепло;

~ антифриз — в’язкий теплоносій, щоб переміщувати його всередині системи, необхідні циркуляційні насоси;

~ при нагріванні «незамерзайка», на відміну від води, має підвищене об’ємне розширення, тому закритий розширювальний бак і радіатори слід придбати з точним розрахунком запасного об’єму;

~ плинність антифризу вдвічі перевищує плинність звичайної води, тому усі з’єднання в системі потребують щільної ізоляції;

~ антифризи, до складу яких входить етиленгліколь, використовують тільки для систем з одноконтурними котлами через високу токсичності речовини: близько 350 г його достатньо для заподіяння серйозної шкоди здоров’ю людини.

 

Компанія «Deten» пропонує Вам недорогі електричні котли українського виробництва, якісний сервіс і  монтаж опалювальних систем.