044 337-16-87 067 911-04-50 050 141-13-03

Блог

    

Налаштування показників оптимального тиску в системі опалення

   

    Якщо при природній циркуляції теплоносія тиск залежить від висоти контуру, то, відповідно, вплинути на його значення можливо, змінюючи розташування розширювального бака. Бак компенсує теплове розширення води та приймає надлишки повітря за рахунок свого внутрішнього простору. Рівень, на якому він встановлений, і буде задавати загальний статичний тиск у системі опалення. Для економії місця бак встановлюють у верхній точці розводки труб безпосередньо над електричним котлом. Звідти відводиться труба з великим діаметром (колектор, інакше — роздатка), яка протягнеться за периметром опалювальної площі та буде мати постійний ухил. Розширювальний бак розташовується вище труби на 5-7 м: цим створюється достатній надлишок тиску та забезпечується природня циркуляція води в трубах системи. Що стосується загальної висоти контуру, то на кожні 10 м тиск в нижній точці системи буде збільшується на 1 атмосферу, провести приблизні підрахунки досить легко.

 

   Якщо запроектована система опалення з примусовою циркуляцією теплоносія, то контур опалення замкнений і герметизований, не допускає потрапляння повітря, тиск створюється при першому заповненні системи рідиною. Розширювальні баки мембранного типу здатні регулювати тиск в визначених проміжках.

 

   Мінімальне значення тиску в опалювальному контурі буде зафіксовано в холодному стані, а максимум — при нагрітому до робочої температури теплоносія. Кожному показнику температури відповідає свій номінальний тиск.

 

   Номінальний надлишковий тиск налаштовується дослідним шляхом так, щоб при коливаннях температури теплоносія, нагріванні, охолодженні і розширенні труб, теплообмінників і радіаторів фактичний вимірювальний тиск не ставав нижче атмосферного та не перевищував допустимі значення для “слабких” місць контуру (запірної арматури, стиків).

 

   І цей діапазон допустимих значень широкий, небезпечним є саме вихід за його верхню межу. Тому так важливо знати, в якому місці контуру слід очікувати протікання у випадку перевищення тиску. Для кожного матеріалу ці показники будуть свої. Наприклад, полімерні труби на сильне нагрівання реагують зниженням допустимого робочого тиску.

 

   Для того, щоб усі елементи системи працювали так як слід, повністю вивчають технічну документацію до обладнання. При проектуванні намагаються не поєднувати в одному опалювальному контурі труби і радіатори з матеріалів, по-різному реагуючих на нагрівання й тиск. Однак, продукція у провідних виробників стандартизована — наприклад, у системі опалення з примусовою циркуляцією теплоносія устаткування буде налаштовуватися на параметри від 1,5 до 3–4 атмосфер. Тобто, при проектуванні й установці легко підібрати електричний котел, розширювальний бак, труби, системи контролю, насос та радіатори для роботи саме в цьому діапазоні.

 

   Компанія «Deten»  пропонує Вам купити електричні котли українського виробництва, якісний сервіс та  монтаж опалювальних систем.