044 337-16-87 067 911-04-50 050 141-13-03

Блог

    

Що входить до системи опалення теплої підлоги?

 

   Укладання підлоги — це важливий етап у ремонті існуючої оселі або будівництві нової. Якраз в цей момент необхідно потурбуватися питанням опалення.

 

    "Тепла підлога" нагадує сендвіч: спочатку пошарово укладаються основні компоненти (направляючі, електричний нагрівальний кабель), потім додаються прилади регулювання та контролю (термореле, датчики). Додатково присутні допоміжні деталі для монтажу.

 

   Спочатку на поверхні підлоги зміцнюють монтажні направляючі, потім з їх допомогою “змійкою” викладають сам нагрівальний кабель — у фіналі ця конструкція підлягає заливці стяжкою. В якості ізолюючої від тепловтрат підложки під кабель використовують пінофол чи пробкове покриття з фольгою. Зверху на готову підлогу можна класти будь-яке покриття на ваш вибір — плитку або паркет, ковролін, ламінат чи лінолеум.

 

   Регулятор буде підтримувати те значення температури, яке Ви обрали для даного приміщення, економно витрачаючи електроенергію.

 

   Технологію “тепла підлога” можна використовувати як основну систему обігріву житла, наприклад, в приватних будівлях, котеджах, окремо стоячих споруд без доступу до центрального опалення (лазнях, санаторіях) — або ж як альтернативну, що робить проживання більш комфортним.

 

   Базові компоненти системи "тепла підлога" — спеціальний електричний кабель і термостат. Кабель має деякий опір та при проходженні через нього електричного струму нагрівається, виділяючи тепло. Окрім функції обігріву приміщень, кабельна система використовується при захисті покрівлі , ступенів зовнішніх сходів, доріжок і зовнішніх майданчиків від льоду й снігу, вона ж оберігає трубопроводи від замерзання і обмерзання .

 

   Електричний кабель підключається до мережі за допомогою “холодних” кінців, герметично з’єднаних з нагрівальною частиною кабелю за допомогою муфти. Кабель повинен поставлятися з подвійною ізоляцією й екрануванням — металічною опліткою, яка не тільки заземляє, але й гасить перешкоди з боку електромагнітного поля, що створюється електричним струмом, який протікає по кабелю.

 

   Термостати, що використовуються для регулювання потужності нагріву, бувають електронні й механічні. Відповідно, вони працюють в зв’язці з тим температурним датчиком, що знаходиться всередині підлоги або ж з тим, який вбудований до самого термостату. Тобто, термостат налаштовується на температуру підлоги або температуру повітря. Коли заданий ступінь нагрівання вже досягнутий, система регуляції вимикає кабель від мережі.

 

   Чи обов’язково вкладати теплоізоляцію? Якщо під підлогою розташований холодний грунт, неопалювальний підвал, цоколь та інші зони постійного відтоку тепла — просто необхідно! Знизиться споживана потужність опалювальної системи, а значить, зміняться витрати. Також теплоізоляція обов’язкова, якщо висота стяжки підлоги 3-5 сантиметрів, це рахується великою товщиною.

 

   Щоб провести монтаж “теплої підлоги” самостійно, необхідно ретельно вивчити всі технологічні особливості цього процесу. Так, зокрема, кабель не повинен:

1. прокладатися у місцях майбутнього розташування меблів (шафи, дивани);

  2. перетинатися і стикатися сам з собою;

3. пролягати в області рухомих швів і там, де є небезпека перегріву (наприклад, біля каміну або кухонної плити).

 

   Що стосується довжини окремих компонентів кабелю — змінювати її неможна. Укладаючи нагрівальний кабель “змійовиком”, слід робити проміжки щільніше там, де тепловтрати вище: біля віконних та дверних прорізів, у зовнішніх стін. В приміщеннях з підвищеною вологістю встановлюють автомат захисту УЗО 30Ф. Дугу захисної труби датчика роблять максимально пологою (для безпроблемної його заміни). Сам датчик знаходиться між тепловими кабелями, але встановлений так, щоб не допустити дотику до них.

 

    Після того, як кабель укладений до стяжки, необхідно трохи зачекати. Вирівнювальна суміш буде сохнути близько семи днів, а для бетону потрібно 30 днів до повного висихання.

 

   "Тепла підлога" по надійності порівняна до прихованої електропроводки, і точно так же не потребує ні профілактики, ні ремонту.

 

 Електричні котли Deten на пару з водяними теплими підлогами - це комфорт, гармонія та затишок у Вашому будинку.