044 337-16-87 067 911-04-50 050 141-13-03

Блог

    

Циркуляційний насос в опалювальній системі. Параметри, підбір, умови та переваги використання.

 

 Циркуляційний насос в сучасній системі опалення – це один з базових приладів гарячого водопостачання і опалювальної системи. Він невеликих розмірів, його призначення полягає у здійсненні примусового руху рідин в замкнутому контурі, що й називається циркуляцією, а також в забезпеченні зворотного процесу – рециркуляції. Це відбувається в замкнених системах, насос нагнітає необхідний тиск, у випадку неможливості підключення до водопровідної системи з вищими показниками значень тиску. Під час використання циркуляційного насосу виключається обов’язковість установки котла в максимально нижній точці системи опалення і у відміні від систем опалення з природньою циркуляцією, неминучість установки трубопроводів більших діаметрів нівелюється.


 В залежності від типу занурення ротору, розрізняють два типи циркуляційних насосів: «мокрі» - це циркуляційні насоси, робоче колесо, яких розташоване в рідині, що перекачується і «сухі» - недоторкані до рідини відповідно. «Сухі» насоси повсякчас можуть бути використані для систем промислового й комунального опалення. Побутові циркуляційні насоси - це переважно насоси з ротором «мокрого» типу, з чого випливає, що крильчатка насосу здійснює обертання магнітним полем так вільно, що якщо до середини попаде будь-який камінець, крильчатка зупиняється. Для запобігання цьому нюансу, сліду провести установку грязьового фільтру перед входом до насосу. Функції рідини, що перекачується полягають в змащуванні деталей й охолодженні мотору. ККД побутових насосів близько 50%, що розраховано виходячи з умов максимального завантаження, нові розробки моделей насосів «мокрого» типу сконструйовані за модульним принципом, з групуванням модулів в прямій залежності від подачі, що потребується й габаритів приладу. Для того щоб забезпечити циркуляцію робочої рідини можливе використання порівняно невеликої потужності насосу, так як висота в цілому системи не впливає на продуктивність, враховуються лише втрати на тертя в трубопроводі.

 

 

 До переваг використання примусової циркуляції слід віднести більше скорочення часу нагрівання опалювального приладу, що сприяє швидкому підйому температури повітря в будь-яких приміщеннях.

 

 Під час підбору циркуляційного насосу варто врахувати залежні один від іншого параметри напору і характеристики продуктивності. Натиск, що створюється насосом, має перевищувати гідравлічний опір ланок систем опалення: радіаторів, фітингів й трубопроводів, з врахуванням втрат, що виникають в трубопроводах при заданій швидкості руху. Якщо ж ця умова є нездійсненною, слід провести заміну насосу на прилад з більш високими параметрами.


Найважливішою умовою довгої і, звичайно ж, надійної роботи циркуляційного насосу є коректний та якісний монтаж виробу.

 

 Для підбору циркуляційного насосу актуальним буде проведення деяких розрахунків в проекті системи опалення з урахуванням продуктивності контурів, суми опорів частин опалювальної системи. Також необхідно приймати до уваги умови експлуатації, такі я: характеристика рідини, що використовується як теплоносій, її температурний режим, діаметри трубопроводів. Параметри повинні бути підібраними з тим, щоб у часовий проміжок однієї години крізь нього здійснювалась прогонка трикратного повного об’єму теплоносія, якщо розрахунок опору складний, то продуктивність кожної визначеної моделі насосу рекомендовано визначати в середній точці його напірного значення.

 

Підсумуємо, базовими перевагами систем з примусовою циркуляцією є:

 


~ можливість реалізації будь-яких сучасних схем опалення, включаючи ті, котрі дозволяють здійснити перекриття і регулювання температури кожного визначеного радіатору в помешканні, так звані двотрубні схеми;
~ можливість використання труб невеликих діаметрів, що призводить до економії за рахунок зменшення тепловтрат;
~ можливість установки автоматики для авторегулювання температур в кожній окремій кімнаті, скориставшись настінними пультами;
~ можливість зменшення кількості, а також частоти отримання повітряних пробок через перебування системи під високим тиском.


 Циркуляційні насоси підключаються до побутової мережі з напругою 220 В з споживанням потужності в діапазоні 25-100Вт/год. Вони оснащені спеціальним гвинтом, який дозволяє випускати при необхідності повітря з Вашого насосу, ключ може здійснювати ручний поворот крильчатки насосу. Єдиним робочим положенням при установці насосу є таке, при якому робоча вісь строго паралельна поверхні підлоги. Насос оснащений спеціальною биркою на корпусі, в якій вказані усе необхідні дані по приладу: потужність для кожної з швидкостей, натиск, діаметр підключення. Циркуляційні насоси призначені для тривалої й безперервної роботи.

 

Наша компанія пропонує Вам циркуляційні насоси Optima, які відмінно зарекомендували себе працюючи в тандемі з електричними котлами Deten.